قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
» » جوانان اشتغال و استقلال مالی میخواهند

مسئولین بدنبال چه میگردند ؟ آیا مسئولین تا ابد میخواهند وعده بدهند تنها شعار دادن کافی نیست تلاش در جهت تحقق وعده ها و استفاده از همه ی امکانات در جهت پیش برد اهداف جامعه واجد اهمیت اساسی است


به گزارش قلم در هر دورانی قبل از ریاست جمهوری وعده هایی قاطع و دلسوزانه به مردم مظلوم و مسلمان مملکت ما داده شده است و تاکنون 10 دولت را پشت سر گذاشته ایم و به دولت یازده رسیده ایم اما هنوز که هنوز است تعداد جوان های بیکار با مدرک تحصیلی رو به افزایش است و برخی از جوان هایمان فقط از سر بیکاری به ادامه تحصیل میپردازند با آن امید که شاید در مقطع بعدی فرصتی به آن ها داده شود اما باز هم تعداد معدودی از هر چند هزار دانشجو صاحب شغل میشوند . البته برخی مدرک خود را میگیرند و به سرعت به سرکار میروند اما چطور؟ تعداد معدودی با اطلاعیه های استخدام مشروط به سفارش یا به اصطلاح پارتی بازی به سرکار میروند و الباقی که پارتی ندارند به هردلیلی با تکمیل ظرفیت رد صلاحیت میشوند. حقوق ها هم با این وضع تورم کفاف نمیدهد و فرد خود را هم به سختی میتواند بچرخاند چه برسد به زن و بچه و ... ؟ قشر مستضعف که عمری زحمت کشیده اند حتی حق سفر هم نمیتوانند داشته باشند و با فشار قناعت فقط می توانند خوراک و پوشاک ارزان قیمت و مخارج کاملاً ضروری را تأمین نمایند.

تعدادی جوان باهوش و مستعد و مومن معتقد میشناسیم که با سن بالا با مدرک فوق لیسانس در یک اتاق سه در چهار شب و روز میگذرانند یعنی میگویند این ها هم که سال ها به تحصیل پرداخته اند به دستفروشی بپردازند ؟ و یا میپندارید با وابستگی به اقوام خود و با ماهانه 40هزارتومان یارانه که جدیدا هم توصیه به حذف آن شده است گذران زندگی کنند. دولت به این گستردگی هیچ راهکاری ندارد و جوانی که 30 -35 سال را رد میکند حتی اگر مستعد هم باشد همچنان بیکار بماند ؟

چرا در این همه سال ها ملت عزیز کشورمان عصبانی تر گردیده و دوستی ها ناپایدار شده است ؟ دلیل اصلی دغدغه ها ی بیشمار و نبود استقلال مالی است. پیامبر مکرم اسلام فرمودند ازدواج نیمی از دین است اما جوان های ما رو به پیری میروند و بدلیل نبود امکانات و فرصت ها بخش بزرگی از دین خود را باید از دست بدهند ؟
اختلاف طبقاتی
دلیل وقوع جرائم زیاد در ایران چیست؟ فقر، تبعیض، اختلاف طبقاتی انگیزه ها ی مجرمانه را در وجود فرد رشد می دهند. یک فرد بیکارهزاران فکر به ذهنش خظور میکند و چه بسا آن فکر خطرناک باشد. نگاهی به کارنامه مجرمین بیاندازیم اکثرا از سر فقر و نبود فرصت شغلی مرتکب جرم می شوند اگر قشر جوان جامعه به شکلی اصولی مورد توجه قرار گرفته و با ایجاد فرصت های شغلی، آبرو مندانه تأمین شوند به طور قطع وقوع جرم روند رو به کاهشی خواهد داشت.


امام علی ( ع ) حدیث زیبایی در این رابطه دارند

اَلامانَةُ تَجُرُّ الرِّزقَ، و َالخيانَةُ تَجُرُّ الفَقرَ؛

امانتدارى روزى مى ‏آورد و خيانت در امانت فقر.

وقتی کسی منتخب مردم است به این معناست که امانت دار مردم است و باید به ملت خدمت و آن ها را در همه زمینه ها اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... ایمن کند .

نویسنده : علی رحیمی

منبع : ghalam.info

به امید منجی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 

پایگاه خبری تحلیلی قلم | Ghalam.info